dekorativní obrázekdekorativní obrázekdekorativní obrázek

Dačické barokní dny 2009

Barokní dny byly zaměřeny na dotýkání renesance a baroka. Zároveň se odehrávaly hned na několika místech našeho regionu, v Dačicích, Velké Lhotě a Kostelním Vydří.
Přivítali jsme několik špičkových republikových souborů. Brněnské Collegium Musicum, českobudějovické Dyškanty a pražské Ritornello. Tyto soubory skvěle doplňovala „Pacholata dačická“, žáci základní umělecké školy pod vedením Richarda Šedy. Kromě hudby pak v dačickém kostele sv. Vavřince zazněla slova „Kroniky světa“, původního textu doktora Johanna Cariona ze 16. století, upraveného Danielem Adamem z Veleslavína. Návštěvnost některých představení nás příjemně překvapila, ať již jde o koncert ve Velké Lhotě či závěrečný koncert v Kostelním Vydří. Také letošní barokní dny si tak našly své diváky. Doufejme, že tomu tak bude i v příštím (jubilejním desátém) ročníku Dačických barokních dní, na které chystáme opět po letech pouliční divadlo, jeden nebývale velký koncert pod širým nebem a další překvapení.

Na závěr nezbývá než poděkovat všem spoluorganizátorům za pomoc a vstřícnost a městu Dačice společně s Jihočeským krajem za finanční podporu.


dekorativní obrázek